blackjack online

Blackjack online: przewodnik po grze

Podziel się

Blackjack jest jedną z najbardziej popularnych gier kasynowych na świecie, i to nie bez powodu. Gra jest łatwa do opanowania, szybka i przyjemna! I chociaż istnieją różne warianty pod względem zasad i rodzajów zakładów, wszystko sprowadza się do tego samego – zbliżyć się do 21 punktów bez ich przekroczenia.

Na szczęście, dla graczy w kasynach online, gra z łatwością przenosi się na ekrany komputerów i telefonów komórkowych, dzięki czemu jest niezwykle popularna zarówno online, jak i na żywo. W tym przewodniku pokażemy Ci, jak grać w Blackjacka, wyjaśnimy, gdzie jest on legalny i jakie są wymagania, abyś mógł wziąć w nim udział.

Jak grać w blackjacka online w legalnych polskich kasynach?

Blackjack screen

 1. Gra w blackjacka online jest zasadniczo taka sama, jak gra w prawdziwego blackjacka. Główna różnica polega na tym, że robisz to za pośrednictwem komputera lub urządzenia mobilnego, gdzie zakłady obstawiane są wirtualnie, a nie siedzisz przy stole otoczony innymi graczami i stajesz twarzą w twarz z krupierem.
 2. Gracze najpierw stawiają zakłady, podczas gdy automatyczny krupier tasuje karty. Następnie każdy z graczy otrzymuje kartę i kładzie ją odkrytą na stole. Pierwsza karta krupierajest również umieszczana awersem do góry. Druga karta krupiera jest umieszczana zakryta, podczas gdy gracze otrzymują obie swoje początkowe karty zakryte. Gracze mają następnie możliwość dobrania (“”hit””) lub czekania (“”stand””), przy czym dodatkowa karta jest rozdawana, gdy gracz wybierze opcję “”hit””, a gdy wybierze opcję “”stand””, nie otrzymuje dalszych kart.
 3. Figury karciane są równe 10, podczas gdy asy mogą być 1 lub 11 – wybór należy do gracza. Karty numerowane zachowują swoją podaną wartość.
 4. Jest jeszcze kilka innych opcji, które opisujemy poniżej, ale ogólnie rzecz biorąc, gracz albo weźmie więcej kart, aby ulepszyć swój układ, albo pozostanie w grze i będzie miał nadzieję, że jego układ jest wystarczająco dobry, aby pokonać układ dealera. Krupier odkryje swoją drugą kartę i albo będzie czekał, albo weźmie więcej kart, zgodnie z zasadami gry.
 5. Kto jest bliżej 21 (bez przekroczenia) wygrywa, chyba że krupierlub gracz ma 21 kart od początku. Jeśli krupier ma 21, rozdanie jest zakończone i wszyscy gracze przegrywają (chyba że gracz również ma 21, w tym przypadku rozdanie będzie remisem (“”push””) i gracz otrzyma swoje pieniądze z powrotem). Jeśli gracz ma 21 punktów, jest to uważane za Blackjacka i gracz otrzymuje natychmiastową wypłatę, zazwyczaj w stosunku 3:2.

Terminy związane z blackjackiem, które musisz znać

Naucz się poniższych terminów, aby zapoznać się z ogólnym słownictwem związanym z Blackjackiem. Pozwoli Ci to łatwo pokonać różne warianty gry, bez względu na to, jakie zasady zostały dodane lub które z opcji są ograniczone. Dotyczy to zarówno sytuacji online, jak i offline. Oto lista najważniejszych terminów:

 • Hit: Oznacza to, że prosisz o kolejną kartę. Jeśli Twój wynik jest niższy niż 11, powinieneś poprosić o dobranie karty. Jeśli wynosi on 12, istnieje duża szansa na przekroczenie 21 punktów.
 • Stand: Ta akcja oznacza, że nie prosisz o kolejne karty, aby krupier mógł rozegrać swoje rozdanie.
 • Split: Jeśli otrzymałeś dwie takie same karty, możesz je rozdzielić na dwie osobne karty. Zakład jest taki sam, z wyjątkiem tego, że po prostu podwajasz swój zakład z dwoma kartami na ręce.
 • Double down: Oznacza to, że gracz podwaja kwotę zakładu i otrzyma jedną dodatkową kartę, a następnie będzie musiał pozostać w grze.
 • Bust: Kiedy suma Twoich kart jest większa niż 21 i nie możesz wygrać tego rozdania. Odnosi się również do sytuacji, gdy krupier przekroczy 21.
 • Surrender: Można to zrobić dopiero po otrzymaniu przez gracza swoich dwóch kart. Jeśli gracz zdecyduje się poddać, traci połowę zakładu i zatrzymuje drugą połowę. Krupier również zatrzymuje rozdanie dla tego gracza.
 • Push: Jest to w zasadzie remis, czyli sytuacja, w której zarówno gracz jak i krupier mają taką samą sumę. W tym przypadku gracz po prostu zatrzymuje swój zakład.
 • Ubezpieczenie: Jeśli krupier ma asa na pierwszej karcie, może zaproponować zakład poboczny, zazwyczaj na 2-1.